EFT na fyzickou BOLEST

20.04.2017 15:49

Fyzická bolest, ať už akutní či chronická, je velmi dobře řešitelná. Často se stává, že akutní bolest se v rámci terapie zcela ztratí nebo se výrazně sníží i během několika málo minut. Během terapeutického sezení se vyhledávají a zpracovávají i možné emoční příčiny bolesti, neboť právě emoce a psychická nerovnováha může být příčinou svalového napětí, které pak způsobuje útlak nervů, něpřirozenou polohu kloubů a následné vadné držení těla. Jistě znáte úsloví typu "hodně jsem si toho na sebe naložil" (bolesti zad), "mám toho plnou hlavu" (migrény) apod. 

Bolesti získávají trvalý až chronický charakter, a i přes různá cvičení či rehabilitace přetrvávají. Jakmile se psychická příčina bolesti nalezne a zpracuje, zneutralizuje se související emoční náboj, vše se pak pozitivně projeví i fyzicky, bolest zmizí nebo výrazně ustoupí. Došlo-li ke zpracování všech jejích aspektů a souvislostí, pak se již zpravidla nevrací.

Velmi dobře se zpracovávají i bolesti způsobené traumaty (úrazy, autonehody apod.). Odbourává se tzv. "program zapomenuté bolesti", který si dlouhodobě neseme právě z traumatických zážitků. Program nám pak na nevědomé úrovni nevysvětlitelnou bolestí bez zjevných příčin takové trauma mnoho let "připomíná". 

Ukazuje se, že EFT dokáže zkrátit dobu rehabilitace po operacích či úrazech o třetinu až polovinu času! 

Zpět

Vyhledávání

© 2019 Všechna práva vyhrazena.